Najlepsze wyciskarki

Soki powinny być regularnie pite przez każdą osobę. Najlepsze są oczywiście te przygotowane samodzielnie i dlatego też jeśli lubi się tego rodzaju napoje warto zainwestować w wyciskarki wolnoobrotowe. Na rynku dostępne są także sokowirówki, jednak w większości przypadków najlepsze wyciskarki do soków będą lepszym wyborem jeśli chodzi o jakość soku. Jednak warto wiedzieć czym charakteryzują się także sokowirówki.

Sokowirówki
Urządzenia tego rodzaju pracują przy bardzo dużych obrotach powodując nagrzewanie się soku i niszczenie enzymów i fitochemikali zawartych w owocach i warzywach. Powodują także rozrywanie włókien warzyw i owoców. Dodatkowo nie da się przygotować soku z zieleniny. Także niestety sokowirówki nie są najlepszym wyborem dla osób ceniących sobie jakość soku.

Wyciskarki wolnoobrotowe
Najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe pozwalają przygotować w pełni wartościowy sok. Te urządzenia działają na bardzo niskich obrotach dochodzących nawet do 40 obrotów na minutę. Dzięki zastosowaniu tak wolnych obrotów elementy soków nie nagrzewają się, co powoduje brak niszczenia składników w nich się znajdujących. Niektóre modele z wyższej półki umożliwiają także wytworzenie lodów, masła, mleka, makaronów i wielu innych produktów. Jeśli chodzi o wyciskarki do soków wolnoobrotowe charakteryzują się tworzeniem najlepszego i pełnowartościowego soku, bardzo wysoką wydajność, cichą pracą oraz energooszczędność. Natomiast jeżeli chodzi o wady to zaliczyć bardzo wysoką cenę, tworzenie niezbyt klarownego soku oraz posiadanie mniejszych otworów wsadowych.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli wyciskarek zarówno pionowych jak i poziomych. Jeśli chodzi o poziome wyciskarki to najlepiej sprawdzają się w przypadku wyciskania soków z warzyw liściastych. Jest to spowodowane, że wyciskarka nie zablokuje się nawet przy bardzo długich warzywach. Dodatkowo większość takich wyciskarek pozwala na wiele dodatkowych funkcjonalności jak tworzenie przecierów, możliwość mielenia czy też tworzenia paluszków chlebowych