wyciskarki do soków

Jednym z urządzeń, które dostępne są na rynku w celu zrobienia soku są wyciskarki wolnoobrotowe. Dzięki prostej konstrukcji urządzenie tego rodzaju pozwoli przygotować w pełni wartościowy sok, który jest nie tylko bardzo smaczny, ale także zdrowy. Dzięki technologii wolnoobrotowej proces ten jest bardzo podobny do ręcznego wyciskania soków. Owoce i warzywa są zgniatane i miażdżone przy bardzo niskich obrotach. Najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe charakteryzują się prędkością około 40 obrotów na minutę. Powoduje to, że urządzenie się nie nagrzewa i nie niszczy wartościowych składników znajdujących się w owocach i warzywach. Dzięki temu najlepsze wyciskarki do soków powodują uzyskanie bardzo zdrowego i smacznego soku. Dodatkową zaletą wyciskarek jest możliwość wyciskania soków z praktycznie dowolnych owoców i warzyw, w tym również „zieleniny”.

Niektóre wyciskarki do soków wolnoobrotowe pozwalają także na przygotowanie domowych lodów, smoothie, koktajli czy też mleka orzechowego. Oczywiście na tą kwestię należy zwrócić jeszcze przed zakupem konkretnego urządzenia.

Zalety i wady wyciskarek wolnoobrotowych
Przede wszystkim przy wykorzystaniu tych urządzeń można uzyskać pełnowartościowy i zdrowy sok. Posiadają bardzo dużą wydajność i tworzą taki sok, który można przechowywać nawet do 72 godzin od wyciśnięcia. Urządzenia tego rodzaju są także energooszczędne, ciche oraz zwykle posiadają bardzo długą gwarancję ponieważ są w pełni niezawodne. Z wad tych urządzeń należy wymienić wysoką cenę, mniejsze otwory wsadowe oraz tworzenie mniej klarownego soku niż rozwiązania konkurencyjne.

W większości przypadków producenci tego rodzaju urządzeń stawiają na wysoką jakość i udzielają bardzo długiej gwarancji na swoje urządzenia. Każda dobra wyciskarka do soków wyposażona jest w bezszczotkowy silnik indukcyjny zapewniający odpowiednią moc oraz cichą i bezawaryjną pracę. Dzięki inwestycji w tego rodzaju urządzenia można cieszyć się wysokiej jakości sokiem wykonanym w sposób zdrowy. Warto w to zainwestować.