Wyciskarki wolnoobrotowe

Jednym z wartościowszych sposobów pozyskiwania dla naszego ciała cennych składników odżywczych, witamin i minerałów jest częste picie soków. Niestety produkty dostępne w sklepach nie są najlepszym wyborem, ponieważ zawierają konserwanty i duże ilości cukru. Chcąc zatem naprawdę zadbać o swoje zdrowie, powinniśmy samodzielnie przygotowywać soki i koktajle. W domowych warunkach mamy możliwość wyboru dwóch wariantów tj. sokowirówkę albo też wyciskarkę wolnoobrotową. Jaki produkt jest lepszym wyborem?

Pragnąc pozyskać pełnowartościowe soki lepiej wybrać wyciskarki wolnoobrotowe. Wynika to z tego, że w przeciwieństwie do sokowirówki urządzenie to pozwala uzyskać napój pełen miąższu. Tym samym zawiera on znacznie większe ilości błonnika. Na dodatek uzyskany w ten sposób sok jest nienapowietrzony, a zatem zgromadzone w nim witaminy wolniej się utleniają. Najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe dają możliwość sporządzania soków nie tylko z owoców, lecz także i warzyw liściastych, ziół, trawy pszenicznej czy też kiełków. Nie można również przeoczyć tego, że nabywając wyciskarkę wolnoobrotową, zostaje znacznie mniej odpadów, a w konsekwencji mamy o 30% więcej soku niż w konkurencyjnych rozwiązaniach. Korzystając z tego urządzenia, dodatkowo możemy wytwarzać lody, sorbety, mleko roślinne, masło orzechowe oraz szereg innych równie korzystnych dla zdrowia produktów.

Z racji tego, że wyciskarki do soków wolnoobrotowe mają wyższą cenę niż sokowirówki, to należy podejść do ich zakupu w przemyślany sposób. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby pozyskiwany przez nas sprzęt wykonany był z najwyższej klasy komponentów. Szczególnie zaleca się zwrócić uwagę na to, aby części mające styczność z sokiem były oparte o komponenty pozbawione szkodliwych biosfenoli (BPA FREE). Wszystkie najlepsze wyciskarki do soków mają również profesjonalny serwis oraz wsparcie gwarancyjne. Z racji tego, że nabywamy sprzęt na lata, to jakość odgrywa nadrzędną rolę. Tym samym długi okres gwarancyjny jest swego rodzaju pewnikiem klasy wyciskarki. Dla sporej grupy konsumentów liczy się też cena wyciskarki. Ranking powinien tutaj wiele nam podpowiedzieć. Za sprawą tego, że jest on regularnie aktualizowany to zawsze mamy możliwość wyboru dobrego sprzętu w konkurencyjnych przedziałach cenowych.